Звіт про проведення Тижня безпеки у ДНЗ ”Веселка” 23.04-27.04.2018
Понеділок
Проведена бесіда: «Малеча стій , не вибігай, в м’яч на вулиці не грай». Проводилася роз’яснювальна робота з дітьми про безпечну поведінку під час гри в м’яча на вулиці. Розігрувалася ігрова ситуація: «Чи можна так грати?».
У дидактичній грі «Червоний, жовтий , зелений», діти заучували віршик, запам’ятовували правила пішоходів біля світлофора про «червоний сигнал».
Стій-но! Рушити не можна!
Пам’ятати мусить кожний!
Ти постій не поспішай.
Та зелений почекай!
Метою заняття «Це повинен знати кожен» було: дати уявлення дітям як поводитися на вулицях великого міста, як правильно переходити дорогу, користуватися громадським транспортом, про що промовляють до нас дорожні знаки, світлофори, лінії дорожньої розмітки. Розглядали картинки «Уроки дорожньої безпеки». Весело діти грали сюжетно-рольову гру «Пішоходи та водії».
Вівторок
Провели бесіду: «Іноді гра не доводить до добра».
На занятті «Пожежонебезпечні предмети» систематизували знання дітей про користь і шкоду від вогню та вогнепальних засобів (сірники, електроприлади, газова плита, петарди та ін.), виховувати почуття обережності при користуванні ними. Читання та обговорення казки «Кицьчин дім».
Розігрували рухливу гру «Пожежники», де відпрацьовували навички вправно ходити по мотузці, лазити по драбині, виховували спритність, швидкість , витримку.
На занятті «Якщо виникла пожежа» дошкільнята знайомилися із службою «101», розповідали про засоби боротьби з вогнем, виховували повагу до людей, що перемагають вогонь. Діти робили аплікацію з рваного паперу «Вогонь».
Середа
На занятті «Дитина сама вдома» дошкільнята знайомилися з основними правилами безпечного користування речами домашнього вжитку. Обговорювали ситуації, які можуть трапитися вдома, розповідали як уникати небезпечних ситуацій при відсутності дорослих. При розігруванні дидактичних ігор «Один вдома», «Свої-чужі», застерігали дітей від небезпечної довіри до незнайомих людей. Нагадували про те, що не збігається з добрими намірами. Уміння сказати тверде «Ні» іншим дітям, які хочуть втягнути її у небезпечну ситуацію.
Четвер
У бесіді «Загартовуйся, якщо хочеш бути здоровим» продовжували формувати у дітей світогляд – основи здоров’я, учили свідомо ставитися до свого здоров’я, надавали корисні поради щодо збереження і загартування здоров’я.
Заняття проводилося на тему: «Режим дня. Який він має бути». Діти дізналися, що кожен з них повинен зростати за розпорядком дня. Діти розповідали про свій ритм життя (наприклад: спав, ходив у дитячий садок, грався, їв…). Обговорювали чому треба спати, споживати їжу, умиватися, гуляти і т.д. Також із захопленням малюки грали дидактичні ігри: «Добре-погано», «Мама захворіла».
Читали для дітей віршики до теми дня «Абетка здоров’я», «Тимкове лікування», «Здоровим будь!». Проводили обговорення за змістом прочитаного.
П’ятницю розпочали бесідою: «Вплив людини на довкілля», де знайомили дітей з проблемою навколишнього середовища, пояснювали, як погіршення навколишніх екологічних умов впливає на людину і живу природу, виховували вміння правильного користування дарунками природи.
На занятті «Сонце і вода – користь і шкідливість», попереджували дітей про правила поведінки під час зливи, блискавки. Роздуми над питанням: «Засмага – це добре або погано? Як правильно засмагати». Проводилися підсумки тижня безпеки дитини в дошкільній групі.
Звіт
про проведення тижня безпеки дитини з батьками.
Проводилися консультації:
«Дитячий дорожньо-транспортний травматизм».
«Небезпека електроприладів вдома».
«Використання та зберігання ліків у вашому домі».
«Правила поведінки при виникненні надзвичайної ситуації».
Підведення підсумків Тижня безпеки.