Відвідини духовних та культурних пам’яток міста Глиняни
27 квітня учні та педагоги НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» ім. А. Костирки с. Костенів відвідали у своєрідній прощі, яку очолив о. Олег Федишин, м. Глиняни. Перша зупинка була біля пам’ятки народного дерев’яного зодчества ХVІІІ століття – храму Успення Пресвятої Богородиці, відомого Глинянською Чудотворною іконою Розп’яття Христового. Нині будівля давнього храму потребує ремонту, тому ікону, яка дарує зцілення, перенесено у муровану церкву Святого Миколая Чудотворця. Тут о. Олег та місцевий парох о. Андрій спільно відслужили молебень Глинянській Чудотворній іконі, а юні прочани з НВК с. Костенів мали змогу оглянути фрески, що самовідновлюються, прикластися до Чудотворної ікони Розп’яття Христового. Цікавою і пізнавальною була розповідь о. Андрія про історію містечка Глиняни та про обидва місцеві храми, про здобуті за посередництвом Чудотворної ікони зцілення.
Після відвідин церков школярі побували на екскурсії у навчально-виробничому комбінаті «Мозаїка», у приміщенні якого функціонує музей килимарства – філія Винниківського історико-краєзнавчого музею. Дітей та дорослих зацікавили не лише вивішені у експозиції традиційні глинянські килими (у тому числі і ті, що здобули світову славу на міжнародних виставках першої половини ХХ століття), але і різні типи ткацьких верстатів для виготовлення килимів, хідників, крайок, плахт, торбин і інших виробів. Екскурсовод продемонструвала на цих давніх верстатах основні елементи процесу ткання. Оригінальною є експозиція сучасних робіт студентів – майбутніх майстрів із виготовлення гобеленів та килимів.
На зворотному шляху учні та педагоги НВК с. Костенів відвідали Свято-Успенську Унівську лавру, де також помолилися біля Чудотворної ікони Матері Божої та копії Туринської плащаниці, попили цілющої води із джерела.
Такі екскурсійні поїздки доповнюють освітній процес, тому що сприяють розвиткові школярів та збереженню духовного здоров’я.